Şık Görünmenin Tüyoları

 

 

1- Zayıf Gösteren Kıyafetler Giymelisin!


Bu konu üzerinde ekstra durulacak  en önemli moda ipuçlarından birisidir.Bu tarz  bir kombin düşünecek olursak siyah bir elbise yada koyu tonlarda bir takım ile zayıf görünebilirsiniz. Ayrıca lütfen en çizgili kıyafetlerden uzak durun sonra Ponçik demişti demeyin.Misal t-shirt ve eşofman gibi spor kıyafetlerin de zayıf gösterdiği  gerçeğini kimse değiştiremez.Moda sadece  abiye giymek değildir. Moda giydiğini yakıştırmaktır. Spor şık  olamazsınız diye bir kaide yok.


2-Daha Önce Hiçbir Kadının Giyinmediği  Tarz Giyinin


Bu tarz aslında biraz risk almak demek. Sen modaya uyma moda sana uysun sözü bu tarz için en güzel örnektir.Misal zıt renklerin moda olduğu bir dönemde ki ben tozpembe ve bebe mavisini hiçbir şeye değişmem lakin moda işte toz pembe ile moru bütünleyip giyebilirsiniz.. Birçok moda tüyosu da bunu doğrular, parlak renkler insanı mutlu kılarken aynı zamanda fark edilmeyi sağlar. Fark edileceğim diye de  disko topu gibi dolaşmanın da anlamı yok.Eğer modaya uyarım layıkıyla da yaparım diyorsan sen de zıt renkleri giymekle işe başlayabilirsin.


3-Giydiklerin İle Fark Yarat


 

Fark yaratmak bunu çeşitli yerlere çekebilmekte özgürsünüz misal olarak renkli giyinerek fark yaratabilirsiniz. Ya da seksi giyinerek fark yaratabilirsiniz . Bu arada seksilikten kastım  minicik etekler değil mini etek giymeden de seksi ve alımlı olabilirsiniz. Mininin boyu da tabi ki de çok önemli  şık olmak isterken rüküş olabilirsiniz. Dozunda ve yerinde giyinerek seksiliği yakabilirsiniz.


 

4-Kıyafetlerin Uyum İçerisinde Olsun


Kıyafetlerde ki uyum aslında çoğunuzun zorlandığı bir konu dayız . Şöyle düşünelim siyah bir takım altına  kırmızı bir spor ayakkabı ne kadar rüküş bir durum  sizde kombinelerinizi yaparken şık olmak istiyorsanız spor ayakkabıyla kombin yapmamalısınız. Ya da takı tercihleriniz de renk tonlarına , kıyafete uyumu na matlığı ya da şeffaflığına dikkat etmelisiniz. Rugan bir ayakkabı tercih ediyorsanız kadife bir çanta ile bütünleştirmemelisiniz. Örneğin bir kesik pantolon giyiyorsan bu pantolonu süet bir ceketle tamamlayabilirsin, uyum içinde bir farklılık yaratmış olursun. Kıyafetlerini kombinelerken onların her zaman modaya uygun, farklılık yaratan bir şekilde kombinelemek oldukça önemlidir.


 

5-Kendin Ol!


 

Modaya uymak adına kendinden ödün verme  spor seviyorsan şık kıyafetlere de yer ver gardırobunda ama modaya uymak içinde  asla giymeyeceğin kıyafetlere fuzuli israf etme .Kiloluysan ona göre giyin o yıl çizgili  moda olabilir ama sen  kiloluysan moda diye almana gerek yok bazen de kendi modanı yarat  eğer forman seni kötü gösterecek ise ne anlamı var o modanın .  Vücudunuzun belli yerleri daha  kiloluysa kapatmaya çalış. Üzerinde büyük çiçekler olan ürünlerden uzak dur. Küçük minnoş çiçeklere yer verebilirsiniz. Tek renk kıyafetler özellikle kilolu bayanların tercih sebebi olmalıdır.  Çünkü gerçekten hatlarınızı kapatıyor .  Çabuk kırışan ya da bu yıl çok moda olan pliseli modellerden uzak durun . Aman ha dedim üç katınıza çıkaran kıyafetler bunlar.

Ben size söz verdiğim beş maddeyi tamamladım Şimdi sıra siz de değerli yorumlarınızı ve güzel kombinelerinizi merakla bekliyorum.

Modayla Kalın…

Sosyal Medyada Birlikte Olalım...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir